środa, 7 listopada 2018

Zakochany Bóg

Między lękiem a zachwytem

Kiedy Bóg wkracza w życie człowieka przywraca wszystko do góry nogami, a doświadczenie Jego mocy i miłości napełnia lękiem i zachwytem jednocześnie.

Potem mijają lata i człowiek oswaja się z Jego obecności, lub wręcz wbija Go we własne schematy myślenia i postrzegania. Zdarza się, że już tak bardzo wszystko o Nim wie, że popada w herezję. 

Tymczasem On jest Inny i lubi zaskakiwać, jeśli człowiek nie dał się do końca zniewolić (własnym katalogom teologicznych pojęć wpychających Boga w te lub inne ramy) Bóg będzie go ciągle uwalniał od rutyny ,,rozumienia i pojmowania" Go. 

Zakochany Bóg

Podobnie jak zakochani mają tysiące nowych odkryć dotyczących ,,drugiej połowy", tak samo Bóg, ciągle będzie przejawiał się w nieznanym jeszcze odcieniu miłości, a człowiek będzie Go kochał w coraz bardziej zaskakujący, a może nawet heroiczny sposób.

Tak jak zakochany odkrywa w sobie coś nowego w relacji z... Tak Bóg wydobywa ze swych świętych przyjaciół coraz większe pokłady piękna! Uczy ich najlepszych wersji siebie samych. Znam co najmniej kilku potencjalnych świętych, którzy nadają się na publiczną beatyfikację i to właśnie wynika z mojej obserwacji ich życia. Wiem co piszę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz